polanin_lager.jpeg

LAGER

klasyczne jasne pełne, ale wciąż nietuzinkowe piwo, które zaskoczy wyjątkowym i naturalnym smakiem. Polanin Lager bazuje na polskich odmianach chmieli, gdzie superaromatyczna właściwość chmielu Lubelskiego łączy się z goryczką Marynki tworząc zbalansowany smak. Nasz lager reprezentowany jest przez polskie koguty, które od setek lat symbolizują początek nowego dnia, tak jak nasz lager, którego każdy łyk jest początkiem czegoś nowego.

Styl

lager

zawartość alkoholu

4,9%

Ekstrakt

12,5%

ibu

23

Składniki

Woda, Słody (Pilzneński, Monachijski, Carared), Chmiele (Marynka, Lubelski), Drożdże

Styl

PILSNER

zawartość alkoholu

4,5%

Ekstrakt

11,6%

ibu

30

Składniki

Woda, Słody (Pilzneński, Carapils, Caramunich II), Chmiele (Hallertauer Mittelfruh), Drożdże

polanin_pilsner.jpeg

pilsner

tradycyjny i wciąż cieszący się ogromną popularnością jasny pils, który zachwyca wyjątkowym aromatem. Połączenie chmielu Hallertauer Mittelfruh oraz starannie wyselekcjonowanych słodów pozwoliło uzyskać pożądaną goryczkę i głębię smaku. Nasz Pilsner reprezentuje polskie czaple, które cierpliwie i w skupieniu czekają na odpowiedni moment, aby zaatakować swoją zdobycz – tak jak nasz Pilsner, który cierpliwie czeka na odpowiedni moment, abyśmy mogli w skupieniu rozlać go do butelek.

polanin_pszeniczne.jpeg

Styl

pszeniczne

zawartość alkoholu

4,7%

Ekstrakt

12%

ibu

18

Składniki

Woda, Słody (Pszeniczny, Pilzneński, Carahell), Chmiele (Marynka, Lubelski), Skórka Pomarańczy Curacao, Drożdże

pszeniczne

niepowtarzalny aromat zbóż sprawi że przeniesiesz się na polskie pola pszenicy, a każdy łyk zachwyci delikatnymi nutami bananów i goździków, które subtelnie łączą się z delikatną goryczką tworząc idealnie odświeżającą kombinację. Tworząc Polanina Pszenicznego zadbaliśmy, aby wyborny smak szedł w parze z designem, który uczci polskie tradycje uprawy zbóż oraz polskie jelenie, które na stale wpisały się w polski krajobraz lasów i pól.

ipa

to najbardziej nachmielona pozycja w naszej ofercie. Głęboki i wyrazisty smak to zasługa użycia głównie amerykańskich chmieli. Połączenie czterech odmian chmielu pozwoliło uzyskać charakterystyczną goryczkę, a całość wzbogaca przyjemny owocowo-cytrusowy aromat. Chcąc uczcić bogatość naszego piwa postanowiliśmy połączyć kompozycje polskiej kultury ludowej oraz upraw chmielu wraz z charakterem polskich wilków, które dumnie wzbogacają naszego Polanina IPA.

Styl

india pale ale

zawartość alkoholu

5%

Ekstrakt

14%

ibu

55

Składniki

Woda, Słody (Pale Ale, Pszeniczny, Carared, Pszeniczny Czekoladowy, Caramunich II), Chmiele (Magnum, Centennial, Citra, Cascade), Drożdże

polanin_ipa.jpeg

© Copyright 2020 Browar Polanin Sp. z o.o.